تلگرام با وجود اینکه می گوید هیچ شباهتی وجود ندارد، اپ Signal را می پذیرد

تاریخ انتشار: 1399/11/5

کاربران واتس اپ در هند و جاهای دیگر که مایل به پیوستن یا به تلگرامی هستند که در سراسر جهان کاربران آن به بیش از 500 میلیون کاربر رسیده است یا مایل به پیوستن  به سیگنالی هستند (که هنوز شماره رسمی کاربران اعلام نشده است) که در حال حاضر برای اینکه کدام برنامه را انتخاب کنند، سر در گم هستند.

به گفته دوروف، او حتی نمی داند که چطور می توان این دو برنامه را با هم مقایسه کرد. او در بیانیه ای اعلام کرد که «تلگرام یک پلت فرم رسانه های اجتماعی سرشار از ویژگی هایی است که می توانید از آن استفاده کنید تا از انحصار فیس بوک-واتس اپ در امان بمانید. سیگنال صرفاً یک ویژگی تلگرام را نشان می دهد و آن «چت های مخفی یا Secret Chats» می باشد.

دوروف افزود: «اگر فکر می کنید که فقط برای آن ویژگی به یک برنامه جداگانه نیاز دارید، نصب آن برای شما منطقی خواهد بود». این ویژگی تلگرام (گفتگوی ابر در زمان واقعی) از ویژگی های مورد نظر اکثر کاربران آن است.

این امکان می تواند، برای همگام سازی چند دستگاهی یکپارچه با دسترسی به تاریخچه چت های گذشته، گروه های عظیم چت و کانال، سابقه پیام های گذشته و ارسال اسناد و فیلم هایی با ظرفیت بزرگ را فراهم می کند.

دوروف تأکید کرد: «این کار همچنین امکان ارسال فوری رسانه را بدون بارگذاری مجدد، به حداقل رساندن میزان استفاده از فضای ذخیره سازی در تلفن شما، عدم از دست دادن پیام های خود حتی در صورت از دست دادن تلفن همراه - و بسیاری از ویژگی های عالی دیگر که باعث کاهش پهنای باند، باتری و میزان ذخیره سازی می شود را فراهم می سازد».

با این حال، او گفت که این شرکت قصد ندارد تلگرام را با از بین بردن ده ها ویژگی عالی آن فلج کند، زیرا برخی از افراد "با ترفندهای بازاریابی رقبای ما گمراه شده اند و یا خیلی تنبل هستند که «Secret Chats» هایی را که وقتی فکر می کنند به آنها احتیاج دارند را شروع کنند».

«Secret Chats» فقط در یک دستگاه ذخیره می شود. هر نوع پشتیبان گیری و همگام سازی امنیت را کاهش می دهد، زیرا هر یک از نقاط پایان ممکن است به خطر بیفتد.