هکرهای چینی کاربران هندی واتس اپ را به مشاغل «نیمه وقت» سوق می دهند

تاریخ انتشار: 1398/10/8

بنیاد Cyberpeace مستقر در دهلی نو، که در حالی که با مشکل نسبتا جدیدی در موردWhatsApp  که با واکنش های جدی در مورد سیاست های پیش روی داده های کاربری خود در هند روبرو است، روز دوشنبه گفت که هکرهایی که در چین مستقر هستند، کاربران واتساپ را با وعده ی مشاغل نیمه وقت در این کشور هدف قرار داده اند.

برخی پیام هایی که به شدت در WhatsApp حال تکثیر هستند و دارای پیوندهای پیوست شده هستند، ادعا می کنند که می توان در طی 10 تا 30 دقیقه 200 تا 3000 روپیه در روز درآمد کسب کنند.

این موسسه در بیانیه ای گفت: «چندین لینک وجود دارد که به یک URL مشترک هدایت می شوند و هر پیوند از شماره های مختلفی برای ارسال پیام استفاده می کند». می توان مشاهده کرد که پیوند خروجی یکسانی برای تمامی پیوند ها با شماره های گوناگون استفاده می شود. این گزارش اذعان داشت که، پارامتر موجود در پیوندها نشان می دهد که می توان آنها را به WhatsApp در همه مناطق و به هر زبانی به غیر از انگلیسی هدایت کرد.

بنیاد CyberPeace به همراه متخصصان Autobot Infosec Private Ltd تحقیق ویژه ای را در این زمینه آغاز کرده اند.
در این گزارش آمده است: «در همه پیوندها، تغییر مسیر و منابع خروجی یکسان ایجاد شده است. با این حال، در یک پیوند، URL دیگری به همراه یک آدرس IP جدید که متعلق به یکی از شرکت های میزبان Alibaba Cloud چین است، یافت شد».

بر اساس این گزارش، هنگامی که URL دستکاری می شود، یک کد خطا به زبان چینی نمایش داده می شود و همچنین به نظر می رسد نام دامنه هایی که در طی تحقیقات یافت شده اند در چین ثبت شده اند.

در ادامه ادعا شده است: «آدرس IP پیوند مربوطه، 47.75.111.165 است و می توان آن را در Alibaba Cloud ، شهر هنگ کنگ و کشور چین جستجو کرد».

این خبر در حالی منتشر می شود که واتس اپ از کاربران می خواهد یا رضایت خود را برای اشتراک داده ها با فیس بوک اعلام کنند یا پس از 8 فوریه حساب های خود را از دست بدهند، و این یک بحث داغ در سراسر جهان، از جمله در هند است.