معاونت سخت افزار و شبکه شرکت ره پویان بدر، جهت ارائه خدمتی منسجم اقدام به طراحی سامانه خدمات رسانی تحت نام تجاری رایان یاران کرده است. جزئیات خدمات متنوع این بسته خدماتی به شرح زیر است:

راهبری شبکه و نگهداری تجهیزات رایانه ای

شرکت ره پویان بدر با تجربه چندساله در زمینه راهبری شبکه ونگهداری تجهیزات رایانه ای در آموزش و پرورش شهر تهران و نیز سازمان مدیریت استثنایی شهرتهران آمادگی انجام هرگونه پشتیبانی در این خصوص را با تیمی مجرب و حرفه ای داراست.

x

راه اندازی شبکه های مبتنی بر Active Directory 2008

یک سرویس قدرتمند که امکان مديريت کاربران و کامپيوترها و گروها و بطور کلي تمامي عناصر موجود در يک شبکه را فراهم مي نماید, با استفاده از قابليتهاي این سرویس میتوان محدوده فعالیت تمامی کاربران را در شبکه مشخص کرد و ميزان دسترسي آنان به منابع موجود در شبکه را تعیین نمود با این امکان مديريت شبکه بسيار آسان است .

x

نصب و راه اندازی سرور آپدیت محصولات مایکروسافت WSUS

مديريت هماهنگ به روز رساني سیستم هاي كليه كاربران از طريق سرور مركزي.بدون نیاز به اتلاف منابع اینترنت سازمان برای به روز رسانی دستگاه تک تک کاربران.

x

راه اندازی خدمات FAX Sharing از طریق فکس مرکزی

مديريت ارسال و دريافت فکس تنها از طریق یک دستگاه به صورتی که کلیه کاربران بتوانند به صورت مشترک از آن بهره ببرند, همچنین امکان دیدن کلیه فکس های دریافت شده و ارسال شده و زمان آنها.که با این امکان می توان از خرید دستگاه فکس مجزا برای واحدهای مختلف صرفنظر نمود.

x

راه اندازی خدمات سرور مجازی (virtual)

شیوه ی جدید و مطرح در دنیا در راه اندازی چند سرور کاربردی مناسب تنها با استفاده از یک سرور حقیقی فیزیکی, به صورتی که در هزینه نگهداری و برق و ... صرفه جویی چشمگیر انجام میشود. همچنین مدیریت تمامی این سرورها منجمله خاموش و یا روشن کردن آنها به راحتی از یک دستگاه داخل سازمان و یا حتی بیرون از سازمان قابل انجام است.

x

راه اندازی سرویس DNS و نیز ارایه این خدمات با استفاده از DNS های قدرتمند ما

سامانه نام دامنه ( Domain Name System ) یا DNS روشی است که مبنای شناسایی کلیه ی نام های نمادین موجود در اینترنت و یا شبکه های داخلی میباشد, هر گونه اختلال در این سرویس موجب ناکارآمدی بخشی از شبکه یا اینترنت خواهد شد. لذا استفاده از یک سیستم DNS پایدار و مطمئن جزو نیازهای اولیه ی یک سازمان موفق است.

x

راه اندازی سرویس Backup مرکزی

با توجه به هزینه ی بسیار بالای سخت افزارهای جانبی نگهداشت اطلاعات, این سرویس به صورت یکجا و هماهنگ در زمان های قابل برنامه ریزی اقدام به گرفتن پشتیبان از کلیه اطلاعات حیاتی سرورها مثل اطلاعات مالی و حتی کاربران می نماید.

x

راه اندازی سرویس Home Folder برای کاربران

ايجاد يك پوشه اختصاصی تحت شبکه براي هر كدام از كاربران به منظور قرار دادن اطلاعات مهم خود در اين پوشه به جهت جلوگيري از دست رفتن اطلاعات و کمک به مدیریت هر چه بهتر فایل ها توسط مدیر شبکه از مزایای این روش آسانی کار با آن برای کاربران است.

x

راه اندازی سرورهای Exchange همراه با کلاسترینگ

شیوه به روز راه اندازی پست الکترونیکی ( ایمیل ) ایمن و مطمئن و پایدار برای سازمان, که امکان مکاتبه الکترونیکی با داخل و خارج از سازمان فراهم می شود. در این روش پس از راه اندازی با استفاده از دو يا چند سرور همزمان فعال ارتباط اتوماتيك آنها علاوه بر کارایی بالا , هیچ گاه سرویس ایمیل سازمان دچار قطعی نمیشود.

x

راه اندازی خدمات دریافت ایمیل روی موبایل Active Sync

یک قابلیت مفید بر روی سرویس پست الکترونیکی که استفاده از آن را بر روی دستگاههای پورتابل مثل موبایل و ... فراهم میسازد.

x

راه اندازی سرویس Outlook AnyWhere

امکانی اضافه بر روی سرویس پست الکترونیک که استفاده از برنامه بسیار کاربردی Microsoft Outlook را حتی در بیرون از سازمان و از طریق شبکه اینترنت در هر کجای دنیا برای کاربران فراهم میکند.

x

راه اندازی آنتی اسپم با کنسول مرکزی

با توجه به حجم انبوه ایمیل های غیر ضروری و بعضا خطرناک که امروزه گریبانگیر سازمان ها و کاربران میباشد, این سیستم به صورت یکپارچه و قابل کنترل توسط مدیر شبکه به جلوگیری از ورود و دسته بندی انواع خطرات اینگونه ایمیل ها می پردازد.

x

راه اندازی سرویس Wireless با قابلیت HotSpot & Roaming & …..

با توجه به افزایش روز افزون استفاده از شبکه های بدون سیم و همچنین پرکاربردشدن دستگاههای مبتنی بر این نوع شبکه ها مثل انواع لپ تاپ ها, تبلت ها, موبایل ها ..., در این روش این امکان فراهم میگردد تا یک دستگاه یا کاربر در کل فضای تحت پوشش سازمان درصورت مجاز بودن از امکانات شبکه و اینترنت بدون نیاز به حضور ثابت در یک مکان بهره مند گردد.(Roaming)

x

راه اندازی سرویس SQL با قابلیت های ویژه نظیر Clustering

MS SQL یکی از پرکاربردترین بانکهای اطلاعاتی است که میتواند مورد کاربرد اکثر برنامه های کاربردی موجود مانند حضور و غیاب, توزیع غذا, سرویس های اتوماسیون و ... قرار گیرد، لذا سرویس ادامه دار و بدون وقفه این بانک اطلاعاتی بسیار ضروری است که این امر با استفاده از روش پیشرفته clustering برای تامین پشتیبان همزمان پیاده سازی میشود.

x

راه اندازی شبکه های مستقل با VLan و تنظیمات در سوییچ های لایه 2 و 3

از بهترین راههایی که امروزه در شبکه یک سازمان برای بهبود کارکرد و کیفیت خدمات قابل ارائه بر روی شبکه استفاده میشود جداسازی مجازی شبکه بخشهای مختلف از هم میباشد, که هم از لحاظ امنیتی هم از لحاظ راندمان حیاتی است اما بعضا حتی از طرف بسیاری از فعالان حیطه مدیریت شبکه نیز مغفول میماند, اما این امکان از طرف متخصصین مجرب ما در سازمان های طرف قرارداد پیاده سازی میشود.

x

راه اندازی شبکه DMZ

لزوم استفاده از اینترنت در سازمان ها و همچنین تبادل اطلاعات بین کاربران و اینترنت مانند فرستادن ایمیل های برون سازمانی و اشاعه سایت یا بعضی اطلاعات بر کسی پوشیده نیست, با بهره گیری از این امکان پیشرفته علاوه بر استفاده همه جانبه از اینترنت محدوده ی امنی برای شبکه داخلی ایجاد میشود تا اطلاعات داخلی سازمان در معرض آسیب سوء استفاده کنندگان در فضای اینترنت قرار نگیرد.

x

راه اندازی Voip

در این سیستم با یکپارچه سازی سیستم تلفن با تجهیزات شبکه و رایانه, علاوه بر صرفه جویی در هزینه های راه اندازی و نگهداری سیستم تلفن مرکزی, کاربران حین کار با دستگاه رایانه خود می توانند با یکدیگر ارتباط صوتی و حتی تصویری برقرار کنند.

x

راه اندازی مسنجر درون سازمانی

ايجاد امکان برقراری ارتباط همزمان به صورت مکاتبات متنی ( چت ) در درون سازمان به منظور برقراری ارتباط و همچنین تبادل اطلاعات در درون سازمان.و بهینه سازی ارتباطات غیرضروری حضوری و صوتی و ..., این امکان همچنین شامل به اشتراک گذاری فایل و کار مشترک بر روی یک فایل و امکان ارائه کار از راه دور هم میشود.

x

Monitoring server

با توجه به حساسیت و اهمیت مرکز نگهداری سرورها و اطلاعات و لزوم اطلاع در لحظه از وضعیت سلامت سرورها و بخش اطلاعات مرکزی سازمان امروزه به منظور اطلاع بی وقفه و لحظه به لحظه از کلیه پارامترهای حیاتی کارکردی سیستم ها بدون نیاز به مراجعه حضوری و تردد در محل استقرار سرورها، از این قابلیت استفاده میشود.سیستم مورد نظر بصورت خودکار علاوه بر کنترل پارامترهای تعیین شده، درصورت بروز هر مشکل براساس تنظیمات صورت گرفته اقدام مناسب و مقتضی انجام میدهد.ارسال ایمیل یا پیامک، تماس تلفنی و هشدارهای محیطی از جمله این اقدامات هستند.

x

راه اندازی خدمات پخش زنده اینترنتی

راه اندازی امکان پخش همایش ها و كنفرانس ها و سخنرانی ها و ... در حال اجرا به صورت همزمان از شبکه اینترنت در سرتاسر جهان به صورتی که برای هر کاربری با هر میزان پهنای باند قابل استفاده باشد, امکان ایجاد مکالمه همزمان با محل برگزاری مراسم و مشارکت بینندگان در مراسم به صورت فعال, امکان گزارشگیری از تعداد و زمان حضور بینندگان اینترنتی, امکان قراردادن میان برنامه های از پیش تعیین شده برای زمانی که مراسم به صورت زنده نیاز به پخش ندارد, همچنین امکان ایجاد آرشیو تصویری و صوتی و حتی دریافت فایل های ارائه شده در مراسم نیز از امکانات جانبی این خدمات می باشد.

x

سامانه مديريت دانش و اسناد داخلي(Sharepoint)

یکی از ابزارهای قدرتمند جهت مدیریت و اشتراک گذاری مستندات در محیط های سازمانی MS Sharepoint است، با استفاده از این امکان علاوه بر موارد اشاره شده فوق، قابلیت هایی مانند واقعه نگاری، ذخیره تاریخ و سابقه تغییرات، تعریف گردش کار، ایجاد صحفات شخصی و گروهی، .... نیز فراهم میشود.

x

راه اندازی فایروال با ISA & TMG

با توجه به اینکه اینترنت جزء لاینفک انجام کارهای اداری و حتی مالی است, راه اندازی سیستمی که بتواند یک سازمان را همزمان علاوه بر برخورداری حساب شده و به اندازه از اینترنت و کلیه قابلیت های آن, از نفوذ و ورود اخلالگران و سوء استفاده کنندگان از اطلاعات سازمانی به داخل شبکه سازمانی از طریق اینترنت حفظ کند امری ضروری است, این سیستم با نام اخصاری دیواره ی آتشین, با آخرین محصول ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت پیاده سازی میشود.

x

سرورVPN

به طور خلاصه این امکان برای مدیران و همچنین کاربران مجاز سازمان ها و ادارات امکانی را فراهم میکند تا از طریق اینترنت بدون نیاز به حضور فیزیکی در سازمان تنها با برقراری یک اتصال جزء شبکه داخلی سازمان گردند و از هر کجای جهان که باشند به انجام امور روزمره و کارهای اداری خود به صورت دورکاری بپردازند.

x

راه اندازی بستر شبکه (Passive)

با توجه به اینکه تمامی امکانات نرم‌افزاری یا اصطلاحا (Active) شبکه بر بستر فیزیکی شبکه و ارتباط سالم برقرار می‌شود، این کار اگر به دست متخصصان با تجربه در این زمینه که با بازار و تجهیزات بروز آشنا هستند انجام شود، هیچگاه دچار قطعی سرویس و یا افت کیفیت آن نخواهیم بود، راه‌اندازی شبکه‌های مبتنی بر سیم (wire) مانند انواع شبکه‌های کابل مسی، فیبر نوری (Optical Fiber)،و شبکه‌های پرکاربرد نقطه به نقطه رادیویی، از جمله شبکه‌هایی هستند که امکان راه‌اندازی بهینه آنها جزو تخصص‌های ما می‌باشد.

x
 • راه اندازی فایروال با ISA & TMG

 • سامانه مديريت دانش و اسناد داخلي(Sharepoint)

 • راه اندازی خدمات پخش زنده اینترنتی

 • Monitoring server

 • راه اندازی مسنجر درون سازمانی

 • راه اندازی Voip

 • راه اندازی شبکه DMZ

 • راه اندازی شبکه های مستقل با VLan و تنظیمات در سوییچ های لایه 2 و 3

 • راه اندازی سرویس SQL با قابلیت های ویژه نظیر Clustering

 • راه اندازی سرویس Wireless با قابلیت HotSpot & Roaming

 • راه اندازی آنتی اسپم با کنسول مرکزی

 • راه اندازی سرویس Outlook AnyWhere

 • راه اندازی بستر شبکه (Passive)

 • راه اندازی سرورهای Exchange همراه با کلاسترینگ

 • راه اندازی سرویس Home Folder برای کاربران

 • راه اندازی سرویس Backup مرکزی

 • راه اندازی سرویس DNS و نیز ارایه این خدمات با استفاده از DNS های قدرتمند ما

 • راه اندازی خدمات دریافت ایمیل روی موبایل Active Sync

 • راهبری شبکه و نگهداری تجهیزات رایانه ای

 • راه اندازی خدمات سرور مجازی (virtual)

 • راه اندازی خدمات FAX Sharing از طریق فکس مرکزی

 • نصب و راه اندازی سرور آپدیت محصولات مایکروسافت WSUS

 • راه اندازی شبکه های مبتنی بر Active Directory 2008

 • سرورVPN